Ketvirtadienis, 04 Gegužės 2017 15:32

Naujas žurnalo "Notariatas" numeris (Nr. 23) - internete

Mūsų svetainės skiltyje "Leidiniai" įkeltas naujausias žurnalo "Notariatas" numeris (Nr. 23).

Naujai trejų metų LNR prezidento kadencijai perrinktas Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis (Olgos Posaškovos ir Martyno Ambrazo nuotr.)

 Naujai kadencijai perrinktas Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis teigia, kad šių dienų notariato prioritetai – elektroninės sistemos kūrimas, notarų kvalifikacijos kėlimas ir bendradarbiavimo su Lietuvos valstybės institucijomis stiprinimas.

Balandžio 1 d. Vilniuje vykusiame Lietuvos notarų rūmų narių visuotiniame susirinkime Klaipėdos miesto 1-ojo notarų biuro notaras Marius Stračkaitis per slaptą balsavimą absoliučia dauguma balsų perrinktas ketvirtajai trejų metų prezidento kadencijai. Už jį balsavo 232 notarai, prieš – 12. Ataskaitiniame rinkimų susirinkime į LNR prezidento postą buvo iškeltas tik vienas kandidatas.

Susirinkime naujai kadencijai perrinkta ir ligšiolinė viceprezidentė, Vilniaus miesto 2-ojo notarų biuro notarė Daiva Lukaševičiūtė-Binkulienė. Ji išrinkta 233 notarams balsavus už ir 9 – prieš.

Vadovaujantis LR notariato įstatymo 2 straipsnio 2 dalimi, 23 straipsnio 1 dalies 6 punktu ir 2 dalimi, atsižvelgiant į Notarų garbės teismo 2017 m. sausio 26 d. sprendimą Kauno rajono 2-ojo notaro biuro notarės Renatos Butkauskaitės drausmės byloje, LR teisingumo ministro 2017 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. 9P-2, Kauno rajono 2-ojo notaro biuro notarė Renata Butkauskaitė atleista iš notaro pareigų.Europos Sąjungos notariatų tarybai (CNUE) 2017 metais vadovaus Ispanijos notaras Jose Manuel Garcia Collantes (Chosė Manuelis Garsija Koljantesas).

Jis perėmė CNUE prezidento pareigas iš Italijos atstovo Paolo Pasqualis per Madride 2017 m. sausio 16 dieną vykusį CNUE posėdį.

Puslapis 1 iš 34

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.