Pirmadienis, 16 Lapkričio 2015 21:26

LRT TV laidoje - apie naujus notarų veiksmus

Nuo 2016 m. sausio 1-sios įsigalios Notariato įstatymo pataisos, numatančios naujus notarų veiksmus ir aukštesnius patiems notarams keliamus reikalavimus.
Apie tai LRT TV laidoje "Laba diena, Lietuva" lapkričio 16 dieną pasakojo Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.


Nuo Naujųjų numatytos šios naujos funkcijos:
1) notaras atlieka vykdomuosius įrašus pagal notarine forma patvirtintus sandorius, iš kurių atsiranda piniginės prievolės.
2) notaras... Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka tvirtina dokumentus pažyma (Apostille). Iki šiol šis veiksmas buvo atliekamas tik URM konsulinėse įstaigose.
3) notarui suteikiama teisė būti civilinių ginčų taikinimo tarpininku (mediatoriumi), kai sprendžiami ginčai.
Nustatomas reikalavimas notarui turėti teisės bakalauro ir teisės magistro kvalifikacinius laipsnius arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą).
Nustatomas 2 metų kandidato į notarus (asesoriaus) praktikos laikas. Kitiems asmenims nustatomas 6 mėnesių notaro praktikos laikas.

LRT žurnalistės Redos Gilytės pokalbis su M. Stračkaičiu šia nuoroda (žiūrėti nuo 01:12:46):

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/87935

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.