Antradienis, 01 Lapkričio 2016 12:51

Naujuoju Tarptautinės notariato sąjungos vadovu išrinktas Ispanijos notaras

Naujasis UINL prezidentas (2017-2019 metų kadencijai) José Marqueño de Llano

Naujuoju Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) prezidentu trejų metų kadencijai išrinktas Ispanijos notaras José Marqueño de Llano (Chosė Markenjo de Ljano). Nuo 2017 metų pradžios jis UINL vadovo pareigose pakeis kadenciją baigiantį prezidentą, Senegalo notarą Daniel-Sédar Senghor (Danielį-Sedarą Sengorą).

Rinkimai įvyko 2016 metų spalio 19 dieną Paryžiuje vykusiuose UINL Generalinės tarybos ir narių asamblėjos posėdžiuose. Lotyniškojo notariato principus puoselėjanti Tarptautinė notariato sąjunga vienija notarų organizacijas iš 86 valstybių.

Ponas J. Marqueño de Llano dirbo notaru Barselonoje, anksčiau vadovavo Ispanijos notariato Generalinei tarybai, užėmė įvairias pareigas UINL.

Pristatydamas savo programą, p. J. Marqueño de Llano pabrėžė, kad per pastaruosius kelerius metus Ispanijos notarai gavo naujų funkcijų ir kompetencijų, nes notaro vaidmuo viešajame gyvenime yra pripažįstamas ir vertinamas. 

"Mes taip pat intensyviai bendradrabiaujame su valstybės valdymo įstaigomis įvairiose srityse, įskaitant kovą prieš pinigų plovimą ir mokesčių vengimą bei sukčiavimą, taip pat pasiekėme iki šiol nematytos pažangos moderniųjų technologijų srityje," - sakė Ispanijos notaras, pabrėždamas viltį, kad jo šalies notariato patirtis paskatins notariato raidą ir stiprėjimą Europoje ir Amerikoje.

2016 m. spalio 18-19 dienomis Paryžiuje vykusioje Tarptautinės notariato sąjungos Generalinė tarybos ir notariatų narių asamblėjos posėdžiuose Lietuvos notariatui atstovavo UINL Generalinės tarybos narys, Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis. Spalio 19-22 dienomis įvykusiame 28-jame tarptautiniame notarų kongrese dalyvavo Lietuvos notariato 18-os asmenų delegacija.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.