Penktadienis, 02 Gruodžio 2016 17:17

Pagalba Ukrainos notariato reformoms - Lietuvos notarų strateginė kryptis


LNR prezidento M.Stračkaičio pranešimas tarptautinėje konferencijoje. M.Ambrazo nuotr.


Lietuvos notarų rūmai teikia išskirtinį dėmesį bendradarbiavimui su Ukrainos notariatu ir regi tai kaip vieną svarbiausių tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų, teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.

Jis kalbėjo gruodžio 2 d. Vilniuje vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje notaro profesijos Lietuvoje 450-mečiui paminėti.

"Šiandien garsiai tariu žodį Ukraina. Nes tai mūsų, Lietuvos notariato veiklos kryptis artimiausiems keleriems metams. Šiemet triskart Kijeve vykusių ilgų susitikimų, nuoširdžių pokalbių metu supratau, kad Ukrainos notariatui gali būti naudingi mūsų patirtis, žinios ir patarimai. Su kolegomis jau planuoju, kad kitąmet inicijuosime vizitus, seminarus, kolokviumus Ukrainoje, bandysime atsakyti į visus rūpimus klausimus. Tokiu būdu Ukrainos notarams mes grąžinsime skolą už tai, ką Lietuvos notarams prieš 25-erius metus padovanojo Vakarų Europos kolegos," - sakė M.Stračkaitis.

Lietuvos notarų rūmai nuo 2013 metų aktyviai dalyvauja Rytų Kaimynystės politikos šalyse vykstančiuose konferencijose, deleguoja pranešėjus ir lektorius, kurie dalinasi žiniomis apie lotyniškojo notariato principus, profesijos ir notarinių funkcijų raidą, naujųjų technologijų panaudojimą notaro darbe.

2016 metais Lietuvos notariato atstovai tris kartus lankėsi Ukrainoje, kur dalyvavo tarptautinėje konferencijoje ir Tarptautinės notariato sąjungos surengtuose Ukrainos notariato ekspertiniuose vertinimuose.

2016 metais minimos LDK II Statuto 450-osios metinės. LDK II Statutu buvo įsteigti žemės teismai, kurių raštininkas privalėjo vesti žemės teismo knygas, daryti jose įrašus ir jų išrašus. Į žemės teismo knygas buvo įrašomi ne tik teismų tardymai, bylos eiga, liudytojų parodymai ir teismo sprendimai, bet ir įvairiausi dokumentai bei aktai.

Žemės teismo raštininkas vykdė ir notaro pareigas, todėl 1566-ieji – II Lietuvos Statuto priėmimo metai, laikytini ir Lietuvos notaro, kaip teisininko instituto pradžios metais.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.