Penktadienis, 02 Gruodžio 2016 17:46

Už nuopelnus Lietuvos notariato įtvirtinimui apdovanoti Vokietijos ir Šveicarijos notarai

LNR prezidentas M. Stračkaitis, Vokietijos notarai R.Bock ir H.-D. Lohnes ir Šveicarijos notaras M.Merlotti (M.Ambrazo nuotr.).

Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medalis. Autorius - skulptorius G.Piekuras.

Lietuvos notariato reformai ir įtvirtinimui nusipelnę Vokietijos ir Šveicarijos notarai apdovanoti Lietuvos notarų rūmų įsteigtu Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medaliu.

Lietuvos notarų rūmų prezidiumo nutarimu Vokietijos federalinių notarų rūmų viceprezidentui, Koblenco notarų rūmų prezidentui, teisės tarėjui Richardui Bockui medalis skirtas už pagalbą Lietuvos notariatui, aktyvų vaidmenį stiprinant notaro profesiją Lietuvoje, rengiant tarptautinius seminarus ir kolokviumus, kuriuose Vokietijos pranešėjai reguliariai supažindina kolegas iš Lietuvos su ES šalių teisės aktualijomis.

Buvusiam Vokietijos Koblenco notarų rūmų prezidentui, Mainco miesto notarui, teisės tarėjui Hanns-Dieter Lohnes, ir Micheliui Merlotti, Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) Notarų tarptautinio bendradarbiavimo komisijos pirmininkui, medaliai skirti už pagalbą Lietuvos notariatui rengiant Lietuvos Respublikos notariato įstatymą, kuriant ir įtvirtinant lotynų notariato sistemą, aktyvų bendradarbiavimą ir notariato vaidmens stiprinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Tarpukario Lietuvos Prienų miesto notaras Juozas Vilkutaitis garsėjo ir savo literatūriniu talentu. Keturakio slapyvardžiu jis parašė pirmąją lietuvišką teatro komediją "Amerika pirtyje". Lietuvos notarų rūmai įsteigė ir pagamino Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medalį. Jis įteikiamas už ypatingus nuopelnus notariato ir jo stiprinimo srityse. Medalius sukūrė žinomas skulptorius Gediminas Piekuras. Medaliai yra numeruoti ir teikiami Lietuvos notarų rūmų prezidiumo nutarimu.

 

Medalis įteikiamas teisės tarėjui R. Bockui.

J. Vilkutaičio-Keturakio medalis teikiamas teisės tarėjui H.-D. Lohnesui

LNR prezidentas M. Stračkaitis medaliu apdovanoja Šveicarijos notarą M.Merlotti

(M.Ambrazo nuotr.)

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.