Antradienis, 06 Birželio 2017 15:38

Teisingumo ministerijos atstovams pristatyta sistema eNotaras

Birželio 6 d. Lietuvos notarų rūmuose Teisingumo ministerijos vadovybės atstovams buvo pristatyti jau penkerius metus Lietuvos notarų rūmų iniciatyva ir lėšomis kuriamos elektroninės sistemos eNotaras pirmojo etapo rezultatai.

Informacinių technologijų įmonės "iTree" atstovas Paul Bindokas pristatė projekto eigą ir šiuo metu testuojamus sistemos eNotaras funkcionalumus. Šiuo metu dešimtyse notarų biurų vyksta eNotaro bandomoji eksploatacija.

Sistemą eNotaras sudaro dvi dalys - Klientų ir Notariato portalai. Prie Klientų portalo saugiu būdu per "valdžios vartus" prisijungę asmenys šiame etape turės galimybę gauti informaciją apie notarų biurus ir notarines paslaugas, jas užsakyti, saugiu būdu su notarų biurais susirašinėti bei apsikeisti dokumentų projektais, turės galimybę bet kuriuo metu (24x7) gauti informaciją apie notarinės paslaugos teikimo eigą.

eNotaro Notariato portale veiks saugi sistema, automatizuojanti kasdienes notariato darbų sekas ir paslaugų teikimą, bus galima valdyti klientų užsakymus, vesti elektronines paslaugų bylas bei elektroninis notarinių veiksmų registrą, gauti dokumentus ir registro išrašus iš trečių šalių „vieno langelio" principu, stebėti sąskaitybą bei mokėjimų būkles, rengti ir teikti ataskaitas ir atskaitomybę Lietuvos notarų rūmams, VMI ir kitoms valstybės institucijoms.

Pristatymas surengtas Teisingumo ministerijos vadovybės prašymu. Teisingumo ministerijai atstovavo viceministras Justas Pankauskas, ministro patarėjas Giedrius Mozūraitis, TM Teisinių institucijų departamento direktorė Jolita Sinkevičiūtė, kiti atstovai.

Susitikime dalyvavo valstybinės įmonės Registrų centro atstovai, LNR deleguoti eNotaro darbo grupės nariai, LNR prezidentas Marius Stračkaitis.

TM ir LNR atstovai aptarė aktualiausią šiame eNotaro projekto etape temą - būtinus teisės aktų pakeitimus, siekiant užtikrinti eNotaro sistemos integraciją su valstybiniais registrais bei notaro elektroninio registro (knygos) įteisinimą.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.