Pirmadienis, 02 Spalio 2017 00:00

Notarai pasididino minimalią civilinio draudimo sumą

Nuo spalio mėnesio pradžios notarų profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo suma beveik du kartus viršija numatytąją įstatyme, teigia Lietuvos notarų rūmai.

„Šiuo metu Notariato įstatymas numato, kad notarų profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo minimali draudimo suma yra 29 tūkstančiai eurų vienam notarui kiekvienam draudžiamajam įvykiui. Su draudimo įmone pavyko sutarti, kad naujojo draudimo periodo minimali draudimo suma didinama vos ne dvigubai", - teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.

Jo teigimu, poreikį padidinti draudimo sumą lemia tai, kad auga notarų tvirtinamų nekilnojamojo turto perleidimo ir kitų sandorių vertė.

Pasak M. Stračkaičio, nuo š. m. spalio 1 dienos įsigaliojus naujam draudimo laikotarpiui, visi Lietuvos notarai bus draudžiami 50 tūkstančių eurų minimaliai privalomojo draudimo sumai vienam draudžiamajam įvykiui. Tai numatyta Notarų rūmų sudarytoje profesinės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartyje su draudimo įmone „AIG Europe Limited" ir draudimo brokeriu – UADBB „Balto Link".

Siekdami tvirtesnių garantijų, kad galima žala bus atlyginta, Lietuvos notarai turi galimybę apsidrausti ir savanoriškuoju civilinės atsakomybės draudimu savo pasirinktai sumai.

Notariato įstatymas numato, jog apdraudžiama notarų civilinė atsakomybė už notarų, jų atstovų ir notarų biurų darbuotojų kaltais veiksmais padarytą žalą, vykdant notaro profesinę veiklą.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.