Šeštadienis, 02 Gruodžio 2017 19:24

Trims žinomiems teisininkams – garbingi apdovanojimai

Trys žinomi teisininkai, du iš jų – buvę teisingumo ministrai, prieš ketvirtį amžiaus metus dalyvavę notariato reformoje, už nuopelnus notariato stiprinimui šeštadienį apdovanoti Lietuvos notarų rūmų įsteigtais Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medaliais.

Apdovanojimai įteikti Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vedėjui, profesoriui habil. dr. Vytautui Nekrošiui ir buvusiems teisingumo ministrams prof. dr. Vytautui Pakalniškiui bei prof. dr. Jonui Prapiesčiui.

Iškilminga ceremonija įvyko Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vykusioje konferencijoje, skirtoje notariato reformos Lietuvoje 25-mečiui.

Prof. dr. Vytautas Pakalniškis teisingumo ministru dirbo 1991-1992 metais ir 1996-1999 metais. Jis aktyviai dalyvavo rengiant ir Seime priimant Notariato įstatymą, kuris įsigaliojo 1992 m. gruodžio 1 dieną. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataras, prof. dr. Jonas Prapiestis teisingumo ministru dirbo 1992-1996 metais ir dalyvavo diegiant ir įtvirtinant reformuoto notariato sistemą. Akademikas prof. habil dr. Vytautas Nekrošius yra daugelio teisės aktų, įskaitant ir Notariato įstatymą, rengėjas, dešimčių mokslinių tyrimų, susijusių su teisinėmis profesijomis autorius.

Lietuvos tarpukario Prienų notaro ir literato, pirmosios lietuviškos teatrinės komedijos „Amerika pirtyje" autoriaus Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medalis teikiamas Lietuvos notarų rūmų prezidiumo nutarimu. Šiuo medaliu jau apdovanoti 12 notariato kūrimui ir stiprinimui nusipelniusių asmenų Lietuvoje ir užsienyje. Medalį sukūrė žinomas skulptorius Gediminas Piekuras.

1992 metų gruodžio 1 dieną įsigaliojo Notariato įstatymas, kuriuo buvo nutraukta sovietinė valstybinio notariato tradicija ir pradėti taikyti lotyniškojo notariato principai. Jais remiantis, notaro funkcijų vykdymą valstybė patikėjo privatiems asmenims, griežtai sureguliavusi notarų skaičių ir statusą, reikalavimus notarams, jų veiklos principus, atlyginimų už notarinius veiksmus dydį, profesinę civilinę atsakomybę.

Šiuo metu Lietuvoje dirba 261 notaras.

Martyno Ambrazo ir Olgos Posaškovos nuotraukose:

Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis įteikia Juozo Vilkutaičio-Keturakio atminimo medalį prof. dr. Vytautui Pakalniškiui, prof. dr. Juozui Prapiesčiui ir prof. habil. dr. Vytautui Nekrošiui.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.