Antradienis, 05 Gruodžio 2017 15:02

Gyventojų pasitikėjimas notarais išaugo, jie lyderiai tarp teisinių profesijų
Notariato reformos Lietuvoje 25-metį minintys notarai pelno didžiausią gyventojų pasitikėjimą tarp teisinių profesijų ir institucijų. Tai rodo reprezentatyvi sociologinė apklausa, kurią Lietuvos notarų rūmų užsakymu atliko UAB „Vilmorus".

Pastebima, kad drauge auga pasitikėjimas policija, advokatūra bei Valstybės saugumo departamentu, kuris šiemet pirmąjį kartą iškopė į ketvirtąją poziciją.

Tendencija, kad žmonės labiausiai pasitiki notarais, gyvuoja jau 12 metų, nuo pat 2005-ųjų, kai buvo atliktas pirmasis toks sociologinis tyrimas.

Anketoje respondentams buvo pateiktas aštuonių teisinių profesijų sąrašas, taip pat Teisingumo ministerija.

Notarais pasitiki 69 proc., o nepasitiki 3 proc. gyventojų. Notarais yra pasitikima visose socialinėse demografinėse grupėse. Palyginti su 2016 metais, pasitikėjimas notarais išaugo 6 procentiniais punktais. Kiek mažiau yra pasitikinčių policininkais, jais pasitiki 65 proc. (nepasitiki 10 proc.) gyventojų. Pasitikėjimas policininkais per metus išaugo 3 proc. punktais. Advokatais pasitiki 46 proc. gyventojų, tai 6 proc. punktais daugiau negu 2016 metais.

Toliau lentelėje seka Valstybės saugumo departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (pasitiki po 37 proc.), Teisingumo ministerija (33 proc.), prokurorai ir teisėjai (po 32 proc.). Lentelės dugne jau dvylika metu laikosi antstoliai, kuriais pasitiki tik 22 proc. respondentų.

Lietuvos notarų rūmų užsakymu UAB „Vilmorus" 2017 m. spalio 6 – 15 dienomis apklausė 1000-tį Lietuvos gyventojų, kurių amžius 18 metų ir vyresni. Tyrimas vyko 21 mieste ir 26 kaimuose.


Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.