Trečiadienis, 14 Vasario 2018 17:12

Lietuvos notarų rūmų pozicija dėl notarų piktnaudžiavimų ir "pakišų" NT agentams

Lietuvos žiniasklaidoje pasirodžius publikacijoms apie kai kurių notarų duodamas pakišas nekilnojamojo turto agentams mainais į klientų pritraukimą, skelbiame Lietuvos notarų rūmų poziciją:

"LNR pozicija dėl piktnaudžiavimų

Lietuvos notarų rūmai ir Notarų garbės teismas negaili pastangų kovodami su vadinamųjų otkatų praktika, kai nekilnojamojo turto agentams notarai sumoka pinigų, kad mainais gautų klientų nekilnojamojo turto sandoriams tvirtinti. Notariato įstatymas ir Notarų etikos kodeksas kelia išskirtinai aukštus reikalavimus notarams, tuo tarpu mokėjimai nekilnojamojo turto agentams gali būti vertinami tik vienareikšmiškai – kaip piktnaudžiavimas. Todėl mokėjimų NT agentams faktai yra visiškai nederami ir netoleruotini.

Notaras neturi teisės be teisėto pagrindo nei atleisti asmenis nuo rinkliavos sumokėjimo, nei grąžinti dalį sumokėtos rinkliavos, nes tai traktuotina ne tik kaip nesąžininga tarpusavio konkurencija, bet ir kaip šiurkštus notaro etikos pažeidimas, sudarantis pagrindą jam taikyti drausminę atsakomybę.

Lietuvos notarų rūmai kelerius metus vykdė slapto pirkėjo programą, kurios metu išaiškėjo keli atvejai, kai notarai parodė polinkį elgtis nederamai ir tartis su klientais dėl mokesčio už notarines paslaugas sumažinimo ar dalies jo grąžinimo. Slapto pirkėjo surinkti duomenys buvo perduoti Notarų rūmų prezidiumui. Deja, tam, kad slapto pirkėjo surinkti duomenys galėtų tapti pagrindu drausminei atsakomybei, būtinos Notariato įstatymo pataisos ir platesni įgaliojimai Notarų rūmams tikrinti notarus. Todėl visi įtarimų šešėlin patekę notarai buvo iškviesti individualių griežtų pokalbių ir įspėti, jog būtina laikytis etikos ir drausmės reikalavimų.

Panašūs piktnaudžiavimai yra sunkiai susekami ir įrodomi, todėl prašome asmenis, turinčius patikimos informacijos ir liudijimų apie neteisėtus notarų mokėjimus, informuoti Lietuvos notarų rūmus."

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.