Sekmadienis, 18 Kovo 2018 00:00

Lietuvos notarų rūmų delegacija lankėsi Uzbekistane

Susitikimas Uzbekistano Teisingumo ministerijoje

Lietuvos notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis kovo 4-8 dienomis lankėsi Uzbekistano Respublikoje, kur susipažino su notarų darbo organizavimu ir planuojamomis reformomis.

M.Stračkaitis yra Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) Tarptautinės notarų bendradarbiavimo komisijos narys. Tai jau antroji šiais metais kelionė į Vidurio Aziją, kurios metu sukaupta informacija pateikiama UINL vertinimui, stiprinant tarptautinio notariato bendradrabiavimui su notariato reformas vykdančiomis šalimis. Sausio pabaigoje M. Stračkaitis lankėsi Kirgizijoje. 

Vizitą organizavo Uzbekistano Respublikos teisingumo ministerija. Susitikimų metu Uzbekistano teisingumo ministerijos atstovai supažindino su planuojama Uzbekistano notariato pertvarka, palaipsniui pereinant nuo valstybinio prie privataus notariato.

1996 m., pakeitus Notariato įstatymą, Uzbekijoje šalia valstybinių notarų pradėjo veikti ir privatūs notarai. Tiek valstybiniams, tiek privatiems notarams buvo išduodamos licencijos notaro veiklai. 2010 m. valstybė nutarė, kad privatus notariatas nepasiteisino ir grįžo prie tik valstybinio notariato.

2017 m. vasario mėn. buvo priimtas Uzbekistano Respublikos Prezidento įsakymas dėl Uzbekistano vystymosi strategijos, kuriame viena iš strateginių krypčių yra perėjimas prie lotyniškojo notariato. Šiuo metu yra parengtas Notariato įstatymo pakeitimas dėl laipsniško perėjimo prie privataus notariato. Uzbekijos teisingumo ministerija planuoja organizuoti konferenciją notariato tema. Taip pat domimasi galimybėmis tapti Tarptautinės notariato sąjungos nariais stebėtojais.

M.Stračkaitis lankėsi Taškento ir Samarkando notarinėse kontorose.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.