Europos Sąjungos notariatų taryba (CNUE)

Nuotraukoje: CNUE prezidentas 2011 metų kadencijai, Austrijos notaras Rudolfas Kaindlas (pirmasis iš kairės) susitinka su Estijos notarų rūmų prezidente Anne Saaber ir Lietuvos notarų rūmų prezidentu Mariumi Stračkaičiu. Talinas, 2011-02-07.

Europos Sąjungos notariatų taryba
(Council of the Notariats of the European Union (CNUE)

2004 m. gegužės 1 d., Lietuvos Respublikai įstojus į Europos Sąjungą, Lietuvos notariatas 2004 m. gegužės 13-15 dienomis Atėnuose vykusioje Europos Sąjungos notariatų konferencijos Generalinėje asamblėjoje iškilmingai priimtas į CNUE.

Tai ne pelno siekianti organizacija, įkurta 1993 metais, atstovauja Europos notarams Europos Sąjungos institucijose. Šiandien CNUE priklauso 22 nariai ir 4 nariai stebėtojai. Nariais yra šių Europos Sąjungos valstybių notariatai: Vokietijos, Austrijos, Belgijos, Ispanijos, Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Liuksemburgo, Olandijos, Portugalijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Bulgarijos, Rumunijos, Kroatijos. Juodkalnija, Makedonija, Serbija ir Turkija turi narės stebėtojos statusą. Organizacijos būstinė yra Briuselyje.

CNUE misija – notariato plėtra ir aktyvus dalyvavimas Europos institucijoms priimant sprendimus dėl Europos Sąjungos piliečių teisinio gyvenimo, teisinių paslaugų pasiekiamumo, vartotojų apsaugos. Be to, CNUE nuolat informuoja savo narius apie įstatymų leidybą Europoje bei įvairias Sąjungos iniciatyvas, rūpinasi notarų švietimu Europos Sąjungos teisės srityje.

CNUE organizacinė struktūra: generalinė asamblėja, sudaryta iš notariatų prezidentų; administracinė taryba, kurią sudaro CNUE prezidentas, 1 vice-prezidentas ir 5 nariai; darbo grupės, kuriose dirba atstovai iš notariatų narių; specialus pranešėjas, skiriamas konkrečiai temai arba projektui, ir CNUE nuolatinis biuras, kuriam vadovauja biuro direktorius.

Europos Sąjungos notariatų tarybos prezidentas 2017 metais buvo Ispanijos notaras Jose Manuel Garcia Collantes, 2018 metais vadovavimą organizacijai perima Vokietijos notaras Marius Kohler.

Lietuvos notariatui CNUE atstovauja Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Europos Sąjungos notariatų tarybos svetainė internete http://www.cnue.be.

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.