Tarptautinė notariato sąjunga (UINL)

Nuotraukoje: Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius skaito pranešimą apie notariatą Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) 26-jame kongrese Marakeše (Marokas).

Tarptautinė notariato sąjunga
(International Union of Notaries (UINL)

1948 m. spalio 2 d. Argentinos sostinėje Buenos Aires notaro Jose Adriin Negri iniciatyva šios organizacijos pirmajame kongrese buvo įkurta Tarptautinė lotyniškojo notariato sąjunga (vėliau pervadinta į Tarptautinę notariato sąjungą). UINL nariais steigėjais buvo 19 notariatų, o šiandien šiai sąjungai jau priklauso 87 notariatai iš Europos, Amerikos, Azijos ir Afrikos regionų.

Tai nevyriausybinė organizacija, vienijanti šalis, kurių notariatai priklauso lotyniškojo notariato sistemai, t.y. pagrįsta civilinės teisės tradicijos romanų-germanų teise.

Europos regione UINL nariai: Albanija, Andora, Armėnija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Prancūzija, Vokietija, Graikija, Vengrija, Italija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Makedonija, Malta, Moldova, Monakas, Nyderlandai (Olandija), Lenkija, Portugalija, Rumunija, Rusija, San Marinas, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Šveicarija, Turkija, Ukraina ir Vatikanas.

Lietuvos notariatas 1994 m. vasario 11 d. buvo priimtas į Tarptautinę lotyniškojo notariato sąjungą.

UINL struktūrą sudaro prezidentas ir 5 vice-prezidentai pasaulio regionams (Europai, Azijai, Afrikai, Šiaurės, Centrinei Amerikai ir Karibams, Pietų Amerikai), iždininkas, Nuolatinė Taryba, Finansinės priežiūros taryba, Generalinė taryba, įvairios tarpkontinentinės ir kontinentinės komisijos, darbo grupės.

Tarptautinė lotyniškojo notariato sąjunga sukurta siekiant vienyti notariatą pasauliniu mastu, skleisti notarinės veiklos svarbą visuose kontinentuose, koordinuoti ir plėtoti tarptautinį notarų ir kitų teisinių profesijų bendradarbiavimą, užtikrinti notariato svarbą ir nepriklausomumą, siekti kuo geresnio fizinių ir juridinių asmenų aptarnavimo. Sąjungai priklausantys notarai garantuoja sandorio šalims teisinį saugumą, užtikrina sutarties laisvę, jie taip pat yra nepriklausomi, nešališki teisininkai ir patarėjai.

UINL prezidentas 2017-2019 m. kadencijai –  Jose Marqueno de Llano.

Lietuvos notariatui Tarptautinėje notariato sąjungoje atstovauja prezidentas Marius Stračkaitis. Jis dirba šioje organizacijoje Generalinės tarybos nariu ir Notarų tarptautinio bendradarbiavimo komisijos nariu Europos kontinentui (Rytų kaimynystės valstybėms). Notarų rūmų prezidiumo narys, Vilniaus miesto notaras Dainius Palaima yra paskirtas Lietuvos notarų rūmų atstovu šios sąjungos Europos reikalų komisijoje.

Tarptautinės notariato sąjungos svetainė internete: http://www.uinl.org

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.