Tvirtina pagalbos priimant sprendimus sutartis

Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.2791 straipsnio 2 dalį sutartis dėl pagalbos priimant sprendimus sudaromos notarine forma. Jos taip pat registruojamos Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registre.

Sutartis dėl pagalbos priimant sprendimus – rašytinė (notarinės formos), atlygintina ar neatlygintina, terminuota ar neterminuota, pilnamečio veiksnaus fizinio asmens sudaryta sutartis su pilnamečiu veiksniu fiziniu asmeniu, kuriuo jis pasitiki, dėl pagalbos priimant sprendimus tam tikrose gyvenimo srityse. Sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus srityse, kuriose yra veiksnus, gali sudaryti ir fizinis asmuo, kuris yra neveiksnus tam tikroje srityje ar ribotai veiksnus tam tikroje srityje. Sutartis dėl pagalbos priimant sprendimus gali būti sudaroma, kai asmeniui dėl psichikos sutrikimo arba dėl kitų aplinkybių (amžiaus, ligos ir kt.) sudėtinga priimti geriausiai jo interesus atitinkančius sprendimus.

Asmuo, kuris yra sudaręs sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus, asmeniškai priima visus sprendimus. Todėl atsakomybė dėl asmens, sudariusio sutartį dėl pagalbos priimant sprendimus, sprendimų ir jų pagrindu atliktų veiksmų tenka pačiam asmeniui, kuris priėmė sprendimą.

Sutartis dėl pagalbos priimant sprendimus gali būti nutraukta bet kurios sandorio šalies iniciatyva vienašališkai, net ir nesant jokio sutartie pažeidimo. Sutartis nutraukiama notarui ar konsuliniam pareigūnui pateikus pareiškimą dėl pagalbos priimant sprendimus sutarties nutraukimo. Pareiškimas dėl sutarties nutraukimo yra tvirtinamas notaro ar konsulinio pareigūno.

Sutarties dėl pagalbos priimant sprendimus sudarymo, pakeitimo ar nutraukimo faktas prieš trečiuosius asmenis gali būti panaudotas ir jiems sukelia teisines pasekmes tik tuo atveju, jei jis įregistruotas Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registre.

Notariniai veiksmai

Lietuvos notarų rūmai

Olimpiečių g. 4, 09237 Vilnius
Kodas 301538058
Tel. (8 5) 261 4757
Faks. (8 5) 261 4660
El.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Notaras (lot. notarius - greitai rašantis; raštininkas) - asmuo, kuriam pavestos dokumentų, sandorių (pa)tvirtinimo funkcijos ir turintis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Notaras teisiškai įtvirtina neginčijamas fizinių ir juridinių asmenų subjektines teises ir teisinius faktus, užtikrina šių asmenų ir valstybės teisėtų interesų apsaugą. Notarai savo įgaliojimus vykdo, nepaisydami valstybinės valdžios bei valdymo institucijų įtakos, ir paklūsta tik įstatymams. -- wikipedia.org

Notaras yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis šio įstatymo nustatytas  funkcijas,  užtikrinančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. -- LR notariato įstatymas

footer nt es copy Paveldėjimas europoje Paveldėjimas europoje Europos notaru katalogas footer poros footer pazeidziami Prisijungti

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
© Lietuvos notarų rūmai, 2011. Visos teisės saugomos.