home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Italijoje susirinkę Europos notarai telkė paramą Ukrainos kolegoms

2022.06.28

Italijoje, prie Komo ežero birželio 25 dieną įvyko Europos Sąjungos notariatų tarybos (CNUE) Generalinės asamblėjos plenarinis posėdis, kuriame išskirtinis dėmesys buvo skirtas Ukrainos ir šios šalies notarų palaikymui. Posėdyje Lietuvai atstovavo Notarų rūmų prezidentas, Klaipėdos notaras Marius Stračkaitis.
 
Padėtį Ukrainoje apžvelgė Ukrainos notarų rūmų prezidentas Volodymyras Marčenko, savo šaliai atstovavęs drauge su Notarų rūmų viceprezidente, Ostrogo notare Inna Bernatska ir Kyjivo notare Sabrina Sybiga. Iš maždaug 6,5 tūkstančio notarų Ukrainoje šiuo metu turi galimybę dirbti tik 1,5 tūkstančio. Kai kurie jų, vilkėdami šarvines liemenes, savo pareigą atlieka karo zonoje, pvz., nuolat Rusijos artilerijos apšaudomame Charkivo mieste.
 
CNUE prezidentas, Italijos notaras Giampaolo Marcoz pasiūlė į Ukrainos notarų paramos fondą pervesti pusę CNUE biudžete prezidentui numatytų lėšų (50 000 eurų).  CNUE ir toliau ieškos finansinių galimybių, kaip paremti fondą.
 
Lietuvos notarų rūmai, savo ruožtu, jau skyrė nemažą finansinę paramą ir pervedė ją į Ukrainos notarų rūmų įsteigtą labdaros ir paramos fondą „Išgelbėkit Ukrainos notarus ir jų šeimas“.
 
CNUE vienija 22-jų ES valstybių notarų organizacijas ir atstovauja 45 tūkstančiams Europos notarų. Ukrainos notarų rūmai turi CNUE nario stebėtojo statusą.
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai