home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

Tarptautinio notariato akiratyje - skaitmeninių procesų plėtra

2023.11.23

 
Lotyniškojo notariato pasaulis sparčiai įgyvendina informacines technologijas notarų darbe, ir Lietuvos notariatas yra viena šio proceso pirmagalyje esančių valstybių. „Tokią prielaidą galima drąsiai daryti po Brazilijoje įvykusių Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) renginių ir specializuoto notarų simpoziumo“, - teigia Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.
 
Lapkričio 7-10 dienomis jis dalyvavo Brazilijos sostinėje Brazilijoje vykusiuose UINL instituciniuose posėdžiuose. Ypač didelio notarų dėmesio sulaukė tarptautinis simpoziumas „Elektroniniai aktai ir teismų funkcijų perėmimas”. Jo metu, be kita ko, Prancūzijos, Meksikos, Čekijos, Italijos, Maroko notariatų atstovai pasakojo apie jų valstybėse vykdomus saugių elektroninių dokumentų, saugių elektroninių parašų, skaitmeninių platformų diegimo procesus ir su tuo susijusius iššūkius, išsaugant esminę notaro rolę – būti civilinių santykių teisės viršenybės garantu. Simpoziume taip pat buvo kalbėta apie teismų funkcijas, sutarčių teisės aspektus ir teismų kompetencijų perdavimą notarams skirtingose valstybėse. Tarptautinės teisėjų asociacijos generalinis sekretorius Giacomo Oberto ir Tarptautinės notariato sąjungos prezidentas Lionelis Galliezas pasirašė tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartį.
 
Brazilijoje taip pat posėdžiavo UINL regioninės komisijos, organizacijos Generalinė taryba ir Notariatų narių asamblėja. Tarptautinė notariato sąjunga užsibrėžė tikslą - sukurti Notariato kodeksą, kuriame bus išdėstyti pagrindiniai notaro profesijos principai ir standartai: notaro statusas, Notarų rūmų organizaciniai principai, notarų veiklos principai, notarinio dokumento tvirtinamoji, įrodomoji ir vykdomoji galia.
 
Aptariant Sąjungos finansinius klausimus, buvo pabrėžta, kad 2022 metais Ukrainos notarams paremti buvo pervesti 57 tūkst. eurų, šiemet - dar 36 tūkst eurų. Ukraina taip pat buvo atleista nuo nario mokesčio mokėjimo sąjungai 2022-2024 metais.
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai