home
Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*

UINL posėdyje Miunchene - kalbos apie paramą Ukrainos notarams

2022.06.01

Gegužės 25-28 dieną Vokietijos Miuncheno mieste vyko Tarptautinės notariato sąjungos (UINL) Generalinės tarybos posėdžiai, kuriuose dalyvavo Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.
 
Posėdžiuose, kuriems pirmininkavo UINL prezidentė Cristina Noemi Armella (Kristina Noemė Armelja), iškirtinis dėmesys buvo skirtas pagalbos Ukrainos notarams klausimams bei artėjančiai organizacijos plėtrai.
 
Generalinėje taryboje kalbą perskaitė Ukrainos notarų rūmų prezidentas Volodymyras Marčenko, kuriam teko gauti specialų Teisingumo ministerijos ir kitų valstybinių įstaigų specialų leidimą trumpam išvykti iš Ukrainos. V. Marčenko posėdyje demonstravo vaizdo medžiagą apie sunaikintus notarų biurus Charkive, Černigive ir kituose miestuose. Šiuo metu dėl karo iš daugiau kaip 6000 Ukrainos notarų gali tęsti darbą tik maždaug 2000.
 
Šiuo metu UINL renka lėšas nukentėjusiems Ukrainos notarams, pagalba taip pat gali būti pervedama į Ukrainos notarų rūmų įsteigtą labdaros fondą „Gelbėkite notarus ir jų šeimas“.
 
Generalinės tarybos posėdyje aptarti pasirengimai šių metų gruodį Kankune (Meksikoje) vyksiančiam UINL tarptautiniam notarų kongresui, kuriame UINL visateisėmis narėmis bus pripažintos Kazachstano ir Uzbekistano notarų organizacijos. Taip pat kongrese numatyti naujos vadovybės rinkimai.
 
Marius Stračkaitis, Kijevo notarė Sabrina Sybiga ir Ukrainos notarų rūmų prezidentas Volodymyras Marčenko
Uzbekistano notarų rūmų prezidentas Dilšodas Ašurovas ir M. Stračkaitis.
 
 
 


Naujienos Kiti Notarai Leidiniai Video medžiaga *teises_aktai*
Lietuviškai